DOŁĄCZ DO NAS

Portret użytkownika Zdzisław Gromada

Mamy wrodzone prawo decydowania samodzielnie o swoim ziemskim losie. Niestety, o naszych sprawach wspólnych ZAWSZE za nas decydowali jacyś „opiekunowie” - wódz, król, car, I sekretarz, etc. Obecnie stosowany w naszej ojczyźnie system polityczny, deklarujący się jako „rządy ludu” oraz Art. 4 naszej Konstytucji w którym zapisano :

1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.

2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio

- to puste frazesy. W rzeczywistości „władza ludu” ograniczona jest wyłącznie do prawa udziału raz na cztery (pięć) lata w powszechnym sondażu popularności kandydatów na tzw. „przedstawicieli”. W sprawach publicznych wyłącznymi decydentemi są oni- przedstawiciele a nie my naród.

 Jeśli nie chcesz biernie patrzeć jak "nasi przedstawiciele";

a) zamiast główkować jak rozwiązywać nasze wspólne sprawy całą swoją energię poświęcają na zajadłą walkę między sobą o utrzymanie się u władzy,
 
b) zadłużają nas, nasze dzieci i wnuki bez prawa weta z naszej strony,

c) po kątach świadczą usługi lobbystom etc.

to przyłącz się do nas - do Stowarzyszenia WIĘCEJ DEMOKRACJI.

Chcemy na własnej skórze sprawdzić czy my Polacy potrafimy połączyć się ponad podziałami dla idei w słusznej sprawie. Przećwiczyć jak funkcjonuje DB w realu i czy dorośliśmy do niej.

Musimy się policzyć. Jeśli Twoja odpowiedź brzmi TAK to na potwierdzenie tego prześlij na konto Stowarzyszenia WIĘCEJ DEMOKRACJI  nr:

38 2490 0005 0000 4500 5933 4400

jednoroczną opłatę członkowską w dowlnej wysokości. Na przelewie podaj swoją nazwę użytkownika. Nie planujemy żadnych wydatków a jeśli będą w tym względzie jakieś propozycje to zgodnie z podstawową zasadą DB poddamy je referendum.

Możesz również wpłacić darowiznę tutaj.

Będziesz miał prawo zgłaszać wszelkie swoje uwagi, pomysły, propozycje dotyczące Stowarzyszenia, jego programu działań, sposobów realizacji jego celu oraz organizacji. Będziesz miał prawo zgłaszać tematy wewnątrz stowarzyszeniowych referendów i w nich uczestniczyć. Pracy społecznej dla idei wniesiesz tyle ile będziesz mógł i chciał.

Odpowiedzi

Sposób wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.
Portret użytkownika MSzach

Jak to ma być?

,,Na przelewie podaj podstawowe swoje namiary - Imię i Nazwisko, adres zamieszkania i e-mailowy.'' - ma być TU jawnie.... czy również ma być znany każdemu adres zamieszkania czy e-mail. !?!???

Uważam ze na przelewie jest to zbyteczne... wystarczyłoby samo nazwisko i imię. Pozostałe dane mozna by uzyskiwać poprzez odrębną deklaracje przystąpienia.

Portret użytkownika Zdzisław Gromada

Mariuszu

Dane osoby dokonującej przelewu bankowego są dostępne (znane) wyłącznie Bankowi i odbiorcy przelewu. Wysyłanie odrębnych pisemnych deklaracji przystąpienia do stowarzyszenia nie zdało egzaminu. Proponujemy rozwiązanie "dwa w jednym".

Z. Gromada

Portret użytkownika MSzach

Zdzisław

Nie zrozumieliśmy się... .
W takim razie kto ma być ,,odbiorcą'' przelewu?
Zadaje te pytania bo chcę otrzymać jasną deklarację: czy moje dane osobowe będą publicznie dostępne w całości np; TU na stronie. np: przy okazji sprawdzania prawomocności, legalności przeprowadzonego referendum!!

Portret użytkownika Zdzisław Gromada

Dostęp do danych

podanych na przekazie będzie miał Lech nasz skarbnik, Jerzy Wojnar nasz "kadrowy" i ja. Potem to zobaczymy. Zadecydujemy bezpośrednio.

Pozdrawiam

Z. Gromada

Portret użytkownika MSzach

Z.G.

Dlaczego ja o tym piszę i tego się czepiam... .
Przelew bankowy jako taki jest to bardzo dobry sposób identyfikacji użytkownika (chyba zapożyczony z allegro). Łatwo za pomocą przelewu potwierdzić dane użytkownika czy adres e-mail. A dla naszego stowarzyszenia, które chce rozwiązywać referendalnie różne sprawy czy spory identyfikacja użytkownika jest wprost niezbędna.

I to jest część nie wymagająca dalszej dyskusji... .

Mam jednak duże wątpliwości czy taki wymóg: ,,Na przelewie podaj podstawowe swoje namiary - Imię i Nazwisko, adres zamieszkania i e-mailowy.'' nie będzie miał negatywnego skutku. Nie chodzi tu przecież o mnie, bo moje dane są znane bez przelewu. Powinniśmy być PRECYZYJNI. Bo bez precyzyjności mało kto da wiarę w gwarancje Zdzisława czy w dobre intencje stowarzyszenia. Powinno być jasne jak to, że słońce świeci, ze np:
... nasze dane dot miejsca zamieszkania będą anonimowe dopóty , dopóki .... .,,będą udostępniane lub nie w przypadku..."', ...'' sami o tym nie zdecydujemy.....'', ...szczegółowe dane z protokołów głosowań bedą tak i tak udostepniane wszystkim członkom'' . Nazwisko i imię z godnie z deklaracją będzie publiczne''. itd... .

To chyba wymaga jakiegoś regulaminu... .

Jest nas nie wielu więc można łatwiej wypracować procedury . A to wszystko co w sprawach proceduralnych ustalimy , jakieś nie dociągnięcia, można łatwo zmodyfikować później w referendum przecież

Portret użytkownika Robert Fiałek

A co z loginem na stronie www?

Sugeruję żeby w przelewie był podawany był również login na stronie www. To dlatego, że wszystkie inne dane na stronie (imię, nazwisko, email) użytkownik może sam zmienić. Jedynie loginu nie może. Dzięki temu można jednoznacznie powiązać wpłatę z kontem na stronie. Gwarantuje to, że nie będzie bałaganu.

Portret użytkownika MSzach

Robert Fiałek

Tu też trzeba sie zastanowić...
Ja uważam (i chyba było kiedyś na ten temat dyskusja!), że skoro mamy działać jawnie, nasze nazwisko i imię, powinno być ,,do wglądu'' dla każdego, pełnoprawnego członka stowarzyszenia. Jak to zrobić nie wiem, ale w przeciwnym wypadku trzeba uznać, że wszystkie wcześniejsze założenia ,,gubią się'' po drodze. Możliwość poznania nazwiska i imienia adwersarza nie tylko nada wszystkim równą pozycję, ale w dużym stopniu uchroni dyskusje przed nagannym zachowaniem na stronie, a będzie to miało wpływ na pozytywną selekcję internautów. Podpisanie własnych słów często wymaga dużej odwagi i o wiele wyższej jakości treść prezentują takie komentarze!.

Jeżeli więc mamy działać jawnie to nazwisko i imię powinno być wewnętrznie publiczne.

Portret użytkownika admin

Dostęp do imienia i nazwiska

Pola zawierające imię i nazwisko mogą być ustawione na 4 różne sposoby:
1. Niewidoczne pole profilu. Dostępne tylko dla administratorów, modułów i skórek.
2. Pole osobiste. Zawartość dostępna tylko dla upoważnionych.
3. Pole publiczne. Zawartość dostępna na stronie profilu, ale nie z poziomu listy użytkowników.
4. Pole publiczne. Zawartość dostępna na stronie profilu i liście użytkowników.

Obecnie włączona jest opcja 2. Oznacza to, że pola te są widoczne tylko dla administratorów. Opcja 3 pozwala je pokazać innym użytkownikom. Tak jest ustawione pole "Telefon komórkowy". Zobacz np.: http://www.demokracja-bezposrednia.org/user/1

Możliwe jest również pokazanie tych pól tylko członkom stowarzyszenia. Ale tylko przez odcięcie dostępu "nie członkom" do profili użytkowników.

Portret użytkownika MSzach

Nie wiem jak powinno byc

Nie wiem jak powinno byc ustawione to pole, trzeba by zapytać innych... . Wg mnie powinno byc ustawione jak telefon, czyli sposób 3.

Chcę jednak bardzo podkreślić, że to ,,jak powinno'' jest ściśle związane z poprzednimi wpisami w sprawie pozostałych danych osobowych!!! Chodzi bardziej nie o tych co już są... .
Po pierwsze ,,NOWY'' musi wiedzieć co jest/musi być TU jawne, a co nie. Co będzie wyłączną wiedzą zarządu, co może być wiedzą członków stowarzyszenia, a co nigdy bez zgody posiadacza nie zostanie upublicznione!!

Bez tego nie da się dalej w tej kwestii..   
Nie jest dziś jasne co jest obowiązkowe.  Czy np; taki przelew z nazwiskiem i imieniem ale bez adresu jest ważny, czy moze w związku z powyższym nie ważny i należy go odesłać.
Nie uważacie, ze na takie posługiwanie się przez nas danymi kandydat musi zgodzić się?? Rejestracja musi podlegać konkretnej, przemyślanej procedurze!!!

 

Portret użytkownika admin

Przykleiłem ten artykuł

tak aby zawsze pokazywał się u góry. Wyłączyłem poprzedni artykuł powitalny.

Czy mam przerobić tekst:
"to przyłącz się do nas - do Stowarzyszenia Demokracja Bezpośredniai."
na link prowadzący do strony na której zakłada się konto?

Portret użytkownika MSzach

R.F.

...i wiecznie bedzie witało wszystkich ..dołancznie'' - nie wiem czy to jest takie fortunne.

Robert, kiedyś znalazłem hasło ,,dołącz'' w formie na wzór ,,pływającej (i dokuczającej zarazem) reklamy''. Jaka jest mozliwość by w takiej formie hasło ,,dołącz'' ukazywało sie tylko nie zarejestrowanym jeszcze użytkownikom? Na stronie było by już zbędne nawoływanie o przyłączenie się tych co już to zrobili!

Portret użytkownika admin

Rzeczywiście - przyłącz się

"Przyłącz się do nas" brzmi lepiej.

Sprawa pominięta w artykule powitalnym to: o jakie przyłączenie się chodzi:
1. zostanie członkiem stowarzyszenia
2. założenie konta na stronie
Trzeba by zrobić chyba dwa oddzielne artykuły dla tych dwóch sytuacji.

Co do wyświetlanie nie zalogowanym. Eh, wraca temat modułu FronPage, który był już testowany i nie spełnił oczekiwań. Widzę, że będę musiał się przyjrzeć tematowi podobnie. Dopisuję do spraw do zrobienia.

Portret użytkownika MSzach

Robert Fiałek

Przepraszam ale nie znam sie... A skoro sie nie znam to zapytam...
Czy moduł FronPage to jest to samo co ta moja ,,pływająca reklama'' dokuczająca oglądanie?

Portret użytkownika BTadeusz

JEDNA UWAGA NA MARGINESIE

Głosowanie osobiste - powinn byc tajne. Bez ujawniania - jak kto głosował - TO - nie powinno być znane nikomu.

Głosowanie "reprezentanta" - JAWNE - wszyscy maja wiedzieć, jak głosował ich "wybraniec".

To jest istotna różnica w procedurach DB i JOW - wyrównujaca ich "wiarygodność".

Moja uwaga do "formalizmu" strony:
Admini - winni być rozpoznawalni - a nie anonimowi.
Teraz nie wiadomo, który z nich pisze, jako "Admin". To trochę dyskomfortowe dla czytelnika.

Portret użytkownika Robert Fiałek

JEDNA UWAGA NA MARGINESIE

W sprawie jawności głosowania:
http://www.demokracja-bezposrednia.org/node/18
Możesz powtórzyć to głosowanie jeśli sobie życzysz.

W sprawie admina. Admin jest jeden. Jestem nim ja. Jako Admin wypowiadam się tylko w kwestiach technicznych. Kolejni admini będą już się nazywali inaczej. Każdy będzie miał indywidualne konto.

Sugeruję nowe tematy umieszczać w nowych tematach na forum.

Portret użytkownika MSzach

pod twoim linkiem są

pod twoim linkiem są szczegóły mojego konta. To .. chyba nie było Twoim zamiarem?

Portret użytkownika BTadeusz

OK-:)))

"Admin jest jeden. Jestem nim ja."
Jestem usatysfakcjonowany.

Portret użytkownika admin

Tym artykułem witamy nowych użytkowników

W pierwszej wiadomości emailowej, którą dostaje nowy użytkownik strony znajduje się link do tego artykułu.

Wyobraźcie sobie, że jesteście nowym użytkownikiem strony - czyli jesteście w miarę zainteresowani tematem - i dostajecie email powitalny. Na początku emaila są informacje techniczne a potem link tego artykułu.

Co powinien zawierać powitalny email?
Co jeszcze powinien zawierać powitalny artykuł?
Jakie inne artykuły powinien zobaczyć na początku nowy użytkownik strony?

Portret użytkownika admin

Login w przelewie bankowym

Nadal nikt nie potwierdził mojej tezy, że w przelewie powinien być zawarty login z naszej strony www. Nie wiem jak mam postąpić. Tłumaczyć korzyści z wprowadzenia takiej zasady? Zmienić artykuł powitalny tak aby zawierał tą zasadę?

To jest ważny aspekt, który ułatwi zarządzanie naszą organizacją. Dlaczego nikt nie chce zaakceptować mojego pomysłu?

Portret użytkownika admin

Login w przelewie bankowym

Kochani, to jest naprawdę frustrujące. Kwestia umieszczania loginu w przelewie jest bardzo istotna z punktu widzenia zarządzania procesem przystępowania do stowarzyszenia. Jednak jak do tej pory nie uzyskałem od nikogo potwierdzenia, że taka informacja powinna znaleźć się na przelewie. Nie pozostaje mi nic innego jak założyć, że nikt nie ma nic przeciwko takiemu rozwiązaniu i wprowadzić je w życie.

Portret użytkownika JSuski

Login w przelewie bankowym

Czy logowanie na stronie zawsze bedzie poprzedac przelew?
Czy do zmiany statusu z sympatyka na czlonka nie mozna uzyc nazwiska i imienia z przelewu? To byloby naturalniejsze.

Portret użytkownika admin

Login w przelewie bankowym

Nie, przelew potrzebny jest przed przystąpieniem do stowarzyszenia. Członkiem stowarzyszenia można zostać w trakcie zakładania konta albo już po założeniu konta. Samo założenie konta czy też zalogowanie nie wymaga przelewu.

Być może jest to naturalne ale postaw się w roli Lecha, który ma wgląd w konto bankowe. Lech widzi przelew od Jana Kowalskiego, który na tą chwilę nie podał swojego imienia i nazwiska na stronie (nie wie jak lub w ogóle nie chce podawać tych danych na stronie). Login Jana Kowalskiego to mlody23. W jaki sposób Lech ma powiązać informację z konta bankowego z informacją z naszej strony www?
Otóż bez informacji od użytkownika o tym, którego konta przelew dotyczy - powiązanie takie nie istnieje i Lech ma problem.

Poza tym przelew bankowy tak czy inaczej będzie zawierał imię i nazwisko. Ale to za mało.

Portret użytkownika JSuski

Alternatywnym rozwiazaniem

Alternatywnym rozwiazaniem byloby wymaganie podania nazwiska i imienia przy pierwszym logowaniu/ rejestracji na stronie. Te dane moga byc przeciez inne od loginu i ukryte dla innych. Pytanie czy zalezy nam na takich sympatykach i czlonkach, ktorzy nie chca podac swojego nawiska i imienia.

Portret użytkownika admin

Alternatywnym rozwiazaniem

Zgadza się. Z technicznego punktu jest to wykonalne. Możemy zarówno poprosić o te dane podczas zakładania konta jak i ukryć je. Nie jestem jednak zwolennikiem takiego rozwiązania.

Oto moje argumenty za rezygnacją z używania danych osobowych:
1. Imię i nazwisko to dane wrażliwe. Dzięki mojemu rozwiązaniu możemy w ogóle uniknąć ich przechowywania.
2. Wymaganie podania imienia i nazwiska ograniczy liczbę osób współpracujących. Raczej nie chcemy nikogo odstraszać.
3. Dowieść swojej wartości jako członka/sympatyka stowarzyszenia powinno się przez pracę na rzecz demokracji bezpośredniej a nie przez ujawnianie swoich danych osobowych.
4. Podanie tych danych musiałoby być powiązane ze zobowiązaniem do podania prawdziwych danych. Bez tego nie mieliby byśmy żadnej gwarancji, że podawane dane nie są powiedzmy pseudonimem scenicznym. Oznacza to dalsze ograniczenie liczby współpracowników.
5. Kobiety czasem zmieniają nazwisko = więcej pracy dla nas.
6. Przelew może przyjść z konta nie-członka = więcej pracy dla nas.
7. Jeśli względy prawne wymuszą na nas podania nazwisk członków - dane te są dostępne na koncie bankowym.
8. Ciągłe aktualizowanie listy imion i nazwisk = więcej pracy dla nas.

Mamy ten komfort, że możemy od razu wprowadzić elektroniczny obieg dokumentów, który zautomatyzuje rutynowe czynności. Papier potrzebny nam jest tylko do kontaktów z państwem.

p.s.
Swoją drogą nowi członkowie zarządu (generalnie osoby decyzyjne) powinny potwierdzać swoją tożsamość przelewając 1 grosz na konta kilku członków stowarzyszenia. Wiąże się to z trójpodziałem władzy, który ostatnio szkicuję sobie w głowie.

Portret użytkownika jordan

nick na przelewie

mysle, ze wymaganie nicku przy przelewie nie jest dobrym rozwiazaniem. to tyle jesli chodzi o mnie.

Portret użytkownika jordan

nick na przelewie poprawka

haha, chcialem napisac, że jest DOBRYM rozwiazaniem. poczatkowa myśl była NIE jest złym rozwiązaniem, ale zdecydowałem się ująć to pozytywnie i jakoś to nie pozostało.

W wielu organizacjach, często stosuje się podobną formę, np podaj Twój nr, z jakiej okazji płacisz (to tez warto by dopisać, bo mogą zacząć sie pojawiać "datki" na inne okazje)...

Myślę, że mogło by na przelewie dopisywać, że to za członkowstwo i trzeba też dodać za czyje (bo przelew może być wykonany z konta mamy, babci, wujka...) w takim wypadku nick jest OK. Ale trzeba też wiedzieć do kogo należy nick.

Portret użytkownika tw_kolejofil

Przypominam tylko, że nie

Przypominam tylko, że nie możemy stawiać ustawy o ochronie danych osobowych nad konstytucją. Art. 13 Konstytucji RP w jej obecnym brzmieniu zabrania istnienia organizacji przewidujących utajnienie członkostwa.

Nie dotyczy to oczywiście sympatyków, którzy mogą być na tyle anonimowi, na ile pozwala internet i przelewy bankowe.

Portret użytkownika admin

Pełne dane do przelewu

Jakie są pozostałe dane do przelewu składki członkowskiej?
Nazwa?
Adres odbiorcy (ulica)?
Kod pocztowy, miejscowość odbiorcy?

Nie sądzę aby działalność

Nie sądzę aby działalność powinna się rozpoczynać od zbierania składek. Nie dobrze to wróży całej akcji.

Portret użytkownika admin

Składka ma wieloraką funkcję.

Składka ma wieloraką funkcję. Dla mnie jako administratora strony ważne jest zapewnienie aby użytkownicy nie mogli zakładać wielu kont. To dlatego, że wtedy mieliby możliwość oddawania wielu głosów. Przelew bankowy pokazuje też imię i nazwisko osoby - to również zabezpiecza przed tego typu oszustwami.
Zgadzam się z Tobą - pieniądze nie są teraz niezbędne. Jesteśmy na etapie organizowania się, pieniądze nam w tym nie pomogą.
Czy sądzisz, że składka członkowska jest zbyt wysoka?

Stan konta stowarzyszenia oraz operacje na nim wykonywane możesz zobaczyć tutaj: http://www.demokracjabezposrednia.pl/finanse

Dokumenty bankowe i sądowe są tutaj:
http://www.demokracjabezposrednia.pl/dokumenty